Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Czy dobre ciśnienie doładowania?

  1. #1
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272

    Czy dobre ciśnienie doładowania?

    Witam koledzy mam takie pytanie odnośnie doładowania naszych 1.8t ostatnio zrobiłem taką próbę założyłem na chwilę zegar doładowania(wpiąłem go od razu za zaworem DV) i takie wyniki mi pokazywał np jazda po prostym i wciśnięcie gazu do oporu pokazywał 0,7 lub 0.8 ale jak jechałem pod górę na 3 biegu prawie do odcinki pokazał 0.9 z tego co się orientuje właśnie takie doładowanie ma u nas być mógł by mi ktoś napisać kto ma taki zegar jak jemu pokazuje i od jakich obrotów ma 0.9 bara bo wydaje mi się że coś nie jedzie na wysokich obrotach myślę nad zaworem N75 lub DV tylko bym chciał wykluczyć jedną rzecz chociaż żeby nie kupić obydwóch ,jak wyjąłem zawór DV i go zablokuję palcem u góry to w śodku idealnie niejest równo grzybek ale lekko odstaje ale nie wraca do położenia pierwotnego czy jest dobry?logów nie potrafię zrobić ,aha i przepraszam za założenie nowego tematu ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania a szukałem bardzo długo,pozdrawiam

    EDYCJA ---------- Post dodany 22:27 10-09-2012 ---------- EDYCJA

    i mógł by mi ktoś powiedzieć czy warto to kupić zamiast oryginalnego DV Boscha?Zawór DV VW1.8T Audi 1.8T 2.7T 25mm nie Forge BOV (2579296942) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

    EDYCJA ---------- Post dodany 22:29 10-09-2012 ---------- EDYCJA

    może ktoś taki używa z was?

  2. #2
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez tomus00000 Zobacz posta
    [/COLOR]i mógł by mi ktoś powiedzieć czy warto to kupić zamiast oryginalnego DV Boscha?Zawór DV VW1.8T Audi 1.8T 2.7T 25mm nie Forge BOV (2579296942) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.[COLOR="Silver"]
    a z jakiego powodu chcesz zmienić swój DV na taki DV? Jak już zmieniać na coś niefabrycznego to chyba lepiej na hybrydę DV / BOV.

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Doładowanie to wartość zmienna i proporcjonalna do obciążenia silnika , nikt Ci nie powie dokładnie przy jakich obrotach ma dane doładowanie bo jest to uzależnione od tego na jakim aktualnie jest biegu i jak mocno w danej chwili daje w palnik .
    Przy 4 tyś obrotów na 3 biegu można mieć max albo ledwie co
    Poza tym ciśnienie doładowania mierzymy za IC a najlepiej w kolektorze dolotowym , trochę nie jasno napisałeś gdzie Ty mierzyłeś .

    Jeśli chcesz dokładniej zdiagnozować auto to tylko logi dynamiczne i będzie wszystko widać .

    Jeśli chodzi o ten DV to trzymaj się z daleka od takich tanich podrób , kasa wywalona w błoto bo są nieszczelne już przy małych ciśnieniach a jeśli już trafi się jakiś szczelny przypadkiem to i tak zejdzie po miesiącu

    Jak nie chcesz szaleć z wydatkami to kup seryjny ale nowy ..

    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    .................... Jak już zmieniać na coś niefabrycznego to chyba lepiej na hybrydę DV / BOV.
    Z technicznego punktu widzenia to DV najlepiej współpracuje z tym silnikiem , hybrydy nie mają najmniejszego pozytywnego wpływu na osiągi i są tylko po to aby był dodatkowy efekt dźwiękowy .
    Natomiast porządny nie fabryczny zawór DV to z reguły większa trwałość i szczelność przy wyższym doładowaniu nie wspominając już o seryjnym ...








    Pozdrawiam








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    chciałem go zmienić bo nie jestem swojego pewny a akurat go znalazłem,dzwoniłem dziś do serwisu za DV chcą 170zł a N75 210zł

  5. #5
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    zadzwon do ASO Skoda, Dv tam jest chyba duzo tansza

  6. #6
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    orientuje się ktoś ile kosztuje w skodzie? dzisiaj czyściłem swój jak zatkam go palcem to kawałek się cofnie ale jak ustami i językiem ha ha to pozostaje we właściwym miejscu i nie powraca to chyba go wykluczam że jest dobry chyba że sprężyna się mogła wyrobić,może mi ktoś napisać czy mogłem kiedyś uszkodzić N75 podłączając go pod akumulator?ale działa ale może go jakoś spowolnić takie podłączenie albo coś w tym stylu?

    EDYCJA ---------- Post dodany 21:25 11-09-2012 ---------- EDYCJA

    a i czy n75 z 1.8 turbo 150 czy 180 jest taki sam jak u mnie czy inne są?bo akurat mógł bym pod mienić

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez tomus00000 Zobacz posta
    orientuje się ktoś ile kosztuje w skodzie? dzisiaj czyściłem swój jak zatkam go palcem to kawałek się cofnie ale jak ustami i językiem ha ha to pozostaje we właściwym miejscu i nie powraca to chyba go wykluczam że jest dobry chyba że sprężyna się mogła wyrobić,może mi ktoś napisać czy mogłem kiedyś uszkodzić N75 podłączając go pod akumulator?ale działa ale może go jakoś spowolnić takie podłączenie albo coś w tym stylu?

    EDYCJA ---------- Post dodany 21:25 11-09-2012 ---------- EDYCJA

    a i czy n75 z 1.8 turbo 150 czy 180 jest taki sam jak u mnie czy inne są?bo akurat mógł bym pod mienić
    Z tego co mi wiadomo to N75 pasuje do wszystkich mocy, a nawet na 100% byle do silników 1.8T im nowszy tym lepszy bo różniły się skokiem takiego dzyndzla w środku chyba.

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie podróbek dv i innych to powierdzam że szczelne to one nie są. Ostatnio był Leon na szczelności i wyszło że "hks" puszczał bardzo znacznie także niby na oko jest to samo ale w praniu już wychodzi co jest co :P

  9. #9
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Czy kolega Paweł mógł by się wypowiedzieć na ten temat; dzisiaj czyściłem swój jak zatkam go palcem to kawałek się cofnie ale jak ustami i językiem ha ha to pozostaje we właściwym miejscu i nie powraca to chyba go wykluczam że jest dobry chyba że sprężyna się mogła wyrobić,może mi ktoś napisać czy mogłem kiedyś uszkodzić N75 podłączając go pod akumulator?ale działa ale może go jakoś spowolnić takie podłączenie albo coś w tym stylu?

Podobne wątki

  1. Dobre PIWO (dyskusje)
    Przez Blerx w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 18-11-2020, 14:47
  2. Jakie powinno być ciśnienie doładowania
    Przez Skubi79 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-09-2017, 14:25
  3. Niskie ciśnienie doładowania
    Przez tivee w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 20:40
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 19:27
  5. Klucze/wyjmaki do radia, dobre?
    Przez wychylylybym w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 08:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •