Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wymiana amortyzatorów przód.

  1. #1

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebny
    Posty
    33

    Wymiana amortyzatorów przód.

    Witam Panowie , mam takie pytanie czy po wymianie przednich amortyzatorów jest konieczne ustawienie zbieżność ?? Bardzo proszę o odpowiedz i z góry dziękuje.

  2. #2
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Przy wymianie amortyzatorow warto takze a raczej powinno sie wymienic gorne mocowanie McPersonow razem z lozyskami bo koszta niewielkie a nie warto pozniej znowu tego rozbierac i raczej zaleca sie ustawienie zbierznosci

  3. #3
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Jak dasz nowe poduszki i nowe amortyzatory, to auto pójdzie do góry, zmieni się pochylenie, przez co może się przydać poprawa geometrii.

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Górny Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    58
    Jaj mam do was takie 2 pytanka:
    1. Mam obniżone TT o chyba 25-30mm (sprężyny eibacha) - rocznik 99. Czy konieczne jest wtedy na 100% robienie regulowanych wahaczy z tyłu aby móc dobrze ustawić geometrię czy nie jest to niezbędne?

    Pytam bo mam bardzo fajne zestawy kół i na zimę i na lato i szkoda aby je niepotrzebnie zjadło. Czy ktoś może ma z tym doświadczenie i wie na 100% jak się sprawa ma? Może ktoś podrzuci sprawdzony warsztat z geometrią na górnym śląsku? (do jednego pojechałem to powiedział że nie da się ustawić, inny że zbieżność by mógł ustawić ale nie ma tego jak na moje felgi podłączyć.. lol
    Może ktoś przerabiał wahacze na śląsku i może dać namiar na speca, który to ogarnie?

    2. Po wymianie prawie całego przedniego zawieszenia mam delikatne stuki na dziurach (wymienione drążki stabilizatora, amortyzatory, gumy mechanik ocenił na dobre więc zostawił je i chyba tylko w jednym zmienił łożysko) - czy to świadczy o gumach czy coś jeszcze może być powodem? Wolę jechać do mechanika teraz z jakąś wiedzą bo na nich polegać to jak widać nie można.
    Aha dodam jeszcze że przy badaniu technicznym nic nie wyszło i nawet gdy poprosiłem aby dokładnie to sprawdził to gość powiedział, że jest ok i że mam twarde zawiesznie dosyć i że będzie trochę trzaskać. Tyle, że z tyłu nic nie trzeska tylko przednia oś trochę więc przeczuwam, że to te gumy/łożyska muszę zmienić jednak.
    Ostatnio edytowane przez rebel ; 08-11-2012 o 09:36

  5. #5
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    1. Z tego co czytalem jest to sprawa raczej indywidualna i moze sie udac wyregulowac. Wiec nikt ci nie powie na 100%, jedyne wyjscie to pojechac na zbieznosc.

    2. Tu za bardzo nie wiem, ale wydaje mi sie troche dziwne ze nie wymienil gumy z lozyskiem bo to sie robi przy wymianie amorka, pozniej nawet jesli teraz jest ok, to skasuje cie za sama robite tyle ile jest warta ta guma i lozysko.

    Moze trzeszcza gumy na stabilizatorze. Gregor mowil mi ze zamienniki tak lubia i warto kupic oryginalne.

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ad.1 Po obniżeniu o wartość jaką wspomniałeś trzeba wymienić tylne wahacze na regulowane bo seryjne nie pozwalają na regulacje pochylenia koła i po prostu będzie Ci '' zjadać '' wewnętrzną cześć opony ...
    Oczywiście dotyczy to tylko aut z quattro które mają niezależne zawieszenie z tył . Widzę że w opisie masz 180 KM wiec jak masz quattro to potrzebujesz te wahacze , jeśli masz ośkę to sprawa Cię nie dotyczy ..

    Ad.2 Powodów stuków może być sporo , choćby przeguby kulowe wahaczy czy też końcówki drążków kierowniczych .
    Trzeba dokładnie zdiagnozować co stuka .
    Guma nie będzie powodem ale już uszkodzone łożysko pod nią może być powodem stukania .
    No i zgadzam się że to grzech nie wymienić gum i łożysk przy wymianie amorów ..







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Górny Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    58
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Ad.1 ...
    Oczywiście dotyczy to tylko aut z quattro które mają niezależne zawieszenie z tył . Widzę że w opisie masz 180 KM wiec jak masz quattro to potrzebujesz te wahacze , jeśli masz ośkę to sprawa Cię nie dotyczy
    Aha - mam bez quatro niestety ale widzę, że tu przynajmniej jeden plus mojej ośki. Ok czyli wahacze mogę olać - dzięki za info i nic tylko znaleźć kogoś sensownego do geometrii.

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Ad.2 Powodów stuków może być sporo , choćby przeguby kulowe wahaczy czy też końcówki drążków kierowniczych .
    Trzeba dokładnie zdiagnozować co stuka .
    Guma nie będzie powodem ale już uszkodzone łożysko pod nią może być powodem stukania .
    No i zgadzam się że to grzech nie wymienić gum i łożysk przy wymianie amorów ..
    Końcówki drążków są nowe... przeguby nie pamiętam ale dopytam. Co do gumy, łożyska - się zastanawiam czy czasem nie są odwrotnie założone te łożyska... hmm da się jakoś to sprawdzić jakimś sposobem czy to łożyska?

    pozdro

Podobne wątki

  1. Hamulce przód/tył - wymiana + regeneracja?
    Przez Łukasz_TT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-01-2016, 08:50
  2. MK1 [8N] Komplet oryginalnych amortyzatorów (przód+tył ze spręzynami)
    Przez pom89arancz w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-12-2015, 08:18
  3. wymiana półośki lewy przód pilne.
    Przez adrian120991 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 19:44
  4. Wymiana poduszek amortyzatorów przód
    Przez hubi_pl w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 06:50
  5. wymiana pozycji (przód lewa) xenony
    Przez PN w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 12:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •