Strona 8 z 34 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 106 do 120 z 496

Wątek: Pawel-2005 ,pomoc techniczna przy auTTach w okolicach Warszawy (Płońsk)

  1. #106
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No ta pokrywa piękna, co on na węgiel jezdził? kolektor profi robota, daj koniecznie namiar na tego szpenia co to drutował.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #107

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    To jak ma niby wyglądać pokrywa zaworów od spodu? Praktycznie wszystkie TT po forach widziałem z taką pokrywą od spodu.

  3. #108
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    To jak ma niby wyglądać pokrywa zaworów od spodu? Praktycznie wszystkie TT po forach widziałem z taką pokrywą od spodu.
    Bo po prostu widziałeś bardzo złe pokrywy, z bardzo złych TT Jak odbiorę swoją, to ci pokaże jak ma wyglądać taka pokrywa w prawidłowo eksploatowanym aucie,z dobrym olejem.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #109
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Racja , moja też tak nie wyglądała , tyle że wiem na 100% że przez ostatnie 7 lat silnik był zalewany tylko pełnym syntetykiem . Niestety nie mam fotek więc musisz mi uwierzyć na słowo

    Jeśli chodzi o kolektor to nie wierzę aby ktoś nie przykręcił wszystkich nakrętek lub dokręcił za słabo .
    Kłania się tu pewnie brak podstawowej wiedzy i jeśli miałbym zgadywać to pewnie użyto zwykłych nakrętek albo ktoś chciał ''oszczędzić'' i użył ponownie te co były .... Po prostu się poluzowały z czasem i cześć z nich po prostu się ewakuowała








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #110
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    przeciętnie wyglądają tak:
    http://global.images10.fotosik.pl/18...ea5fb3fd74.jpg
    moja mniej więcej kiedyś tak wyglądała ale śmigane było na castrolu, widziałem prawie idealnie czyste, z tym że ktoś śmigał na motulu :P
    Niestety mój Motul 300v jest gęsciejszy podczas mrozów niż np taki castrol 0w30 ( wykonałem proste doświadczenie sprawdzające lepkość ) dlatego teraz TT odpalam tylko gdy nie ma dużych mrozów, a tak to śmigam hondą :P


    Arttur odnośnie nie przykręcenia nakrętek to ja wierzę, właściciel sam zaniósł nakrętki i podkładki "mechanikowi" a ten może część zgubił haha. Kolektor był przykręcany bardzo niedawno poraz drugi, poprzednio po 2 dniach zęło pierdzieć a teraz auto pojeździło ze 2 mies:P Ja teraz już bym nawet uwierzył że w tym leonie będzie drewniany tłok albo panewki ze skóry (słyszałem takie druciarskie mity ) . Jutro cyknę fotki jak było połączone turbo z dp to się uśmiejecie:P

    EDYCJA ---------- Post dodany 23:38 01:35 ---------- EDYCJA

    trochę późno ale zgodnie z obietnicą wysyłam fotkę jak poprzedni "mechanik zregenerował" urwaną szpilkę dospawując kawałek pręta M8 :

    Szpilka zapewne się urwała więc dospawano (krzywo) kawałek pręta M8. Ale problem zapewne był z jakością gwintu bo nie można było dokręcić nakrętki M8. Poradzono sobie z tym fantem dodając dystans w postaci profesjonalnej podkładki z nakrętki M14 i dużej podkładki M8
    generalnie full profi robota a pozostałe 3 nakrętki nie były wiele lepsze....hmm i jak to miało działać;/

    EDYCJA ---------- Post dodany 01:35 11:39 ---------- EDYCJA

    Leon już jakiś czas temu poskładany . Silnik miał kompresję na środkowych cylindrach aż całe 9 atm;/ Zawory wydechowe powypalane głowica zupełnie nie szczelna;/ Do leona poszły Zaworki z mojej kolekcji po odpowiedniej obróbce zaworów i docieraniu uzyskałem szczelność w głowicy:

    Także zostały zmienione gumki zaworowe na nowe w bezpieczny dla nich sposób ,czyli przy użyciu takich "kondoników" dzięki którym gumka nie ma szans zostać uszkodzona podczas przepychania przez wyżłobienia w trzonku zaworu:

    Pokrywa zaworów została doprowadzona do ładu:

    Także czyszczenie kolektora dolotowego i innych rzeczy aby pod maską było schludnie:

    W aucie zostały przerobione wszystkie łapy silnika według mojego patentu. W aucie niema żadnych luzów w zawieszeniu i dzięki temu pomimo dużego usztywnienia silnika w środku tego wcale nie czuć. Gdybym nie wiedział że są sztywne łapy to w życiu bym nic nie wyczuł czyli efekt jest lepszy niż na poliuretanach W aucie było masę innych poprawek i wreszcie leon wraca do żywych. Właściciel sam się nawet chwalił że tuż po odbiorze na niemieckiej autostradzie zamknął licznik na 260:P Ech widzę że łatwo nie mają te silniki które tutaj reanimuję....
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 17-01-2013 o 23:42

  6. #111
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Dzieki Paweł za kawał dobrej roboty, niedługo Leon zawita ponownie tylko tym razem na zmianie FMIC i będzie grubo

  7. #112
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Konrad20VT Zobacz posta
    Dzieki Paweł za kawał dobrej roboty, niedługo Leon zawita ponownie tylko tym razem na zmianie FMIC i będzie grubo
    Widzisz Kondrad lepiej pozno niż wcale
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #113
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    No w Piątek auto będzie u Pawła i liczę że 1bar będzie przy odcince hi hi Troche pozno sie obudziłem i auto robiła mi osoba co nie miała o tym pojecia :/ no ale tak jak mówisz, lepiej pozno niż wcale :P Pozdro

  9. #114

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Olsztyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    3
    test oleju miałem okazję zobaczyć na żywo :P Paweł solidny gość zazdroszczę mu cierpliwości bo zapewne musi często odpowiadać na jakieś głupie pytania klientów

  10. #115
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Leon odebrany śmigał na bardzo ostrym programie lecz problem spadającego boostu dalej był dość upierdliwy. Moja diagnoza padła na bardzo kiepsko pomyślany intercooler. Pomiary zrobione potwierdziły to w 100% więc przyszedł czas aby leon otrzymał nowy fmic z alu orurowaniem
    Stary IC który był przyczyną boostu aż 0.4 bara powyżej 6 tys :

    porównanie:

    szczęśliwszy leon z nowym układem i nowym FMIC (przycięta belka to pozostałość bo starym setupie na 630km więc to nie moja sprawka):


    groźny ryjek "lełona":

    efekt jest taki że turbo trzyma prawie jednego bara do końca i jedzie o wieeele lepiej niż wcześniej. Niestety na mokrej trasie e7 zrywa trakcję nawet na 3 biegu więc poprawę przyspieszeń czuć dopiero na wyższych prędkościach ale wiosna już tuż tuż to i trakcja się poprawi

  11. #116
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Racja, auto teraz jedzie sporo lepiej, teraz turbo szybciej wstaje i auto leci pełnym ogniem bardzo szybko, niestety nie ma trakcji teraz wiec nie ma nawet gdzie tego sprawdzić dokładnie, ale czuć już że Leon ma ochote zapier***** Kawał dobrej roboty, jeszcze raz dzieki i pozdro

  12. #117
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    fajnie sie to prezentuje juz zza zderzaka wyglada 'groznie'

    "Love Them BOTH" - M.

  13. #118
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    fajnie sie to prezentuje juz zza zderzaka wyglada 'groznie'
    Dla tego ja wybrał bym czarny, trzeba przyznać że ma dobrą wentylację ten Fmic.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #119
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    właściciel pewnego "lełona" którego troszkę przywracałem do żywych , chciał się pochwalić swoim wykresem więc wrzucam:

    Pozytywny wynik i jak widać graty których dawcą była moja TT chcą generować moce
    czekamy tylko na wiosnę i trakcję to zobaczymy jakie bedą wyniki z "dupohamowni"
    Tak na marginesie to uważam , że w tym aucie w danych warunkach można by dobić do 300km przy pewnych poprawkach mechanicznych bo jak składałem to widziałem jeszcze to i owo do iszlifowania itp ale to była by już sztuka dla sztuki :P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 11-03-2013 o 21:00

  15. #120

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Szkoda Paweł, że nie mieszkasz bliżej Krakowa Piękna robota

Podobne wątki

  1. Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1051
    Ostatni post / autor: 26-04-2022, 07:15
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •