Strona 30 z 34 PierwszyPierwszy ... 202829303132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 436 do 450 z 496

Wątek: Pawel-2005 ,pomoc techniczna przy auTTach w okolicach Warszawy (Płońsk)

  1. #436
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Nie to nie ta tt. Tutaj byl bam i gt2871 ale kolega chcial 400+. Ta tt ma smigac na torze lecz to jest blizniaczy setup naszej QS tylko ze tam strooker a tutaj 1.8t.
    Tutaj kolektor mojej produkcji a tam żeliwo. Generalnie niby to samo ale generalnie tylko turbiny maja takie same i głowice.

    Do qs wlasnie buduje fajny zestawik hebelkow na 6 tlokach z porsche. Co do mocy to mam nadzieje ze tam też zrobimy podobnie bo wadliwe elementy jest plan usunac.
    Wynik tez mnie zaskoczyl ale doładowanie też zacne bo prawie 2 bary do odcinki z takiego małego ślimaczka.
    Kiedyś ja swojego zamknalem na 1.3-1.4 bar ale mialem troszke inne przeplywy w silniku i nie trzeba bylo tyle dmuchac co teraz. Ze sprzegla tez jestem zadowolony bo generalnie bylo robione na 500nm a dalo rade wiecej( mam jeszcze jedna sztuke taka na sprzedanie).

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    wrzucam fotki z fb. Nie wiem czemu photobucket mi nie działa ani z telefonu ani z kompa. Zalogować się mogę ale jak chce wrzucić coś to wkółko wywala mnie do strony logowania a inna metoda ładuje 90% i stoi. Dlatego wykres będzie widać pewnie max miesiąc;/


    Wykres z poprawnymi stratami na zamknietej przepustnicy wydechu ( seria pucha końcowa )
    Dynomet zrobił takie wyliczenia podczas tego przejazdu:

    407km pewnie dlatego ,że nie uwzglednił korekt ciśnienia temp i nie wiem czego tam jeszcze. Na kołach 305hp sobie zmierzył ( porównywalne wyniki do maha )

    Podczas hamowania z otwarta przepustnica gdzie pomijamy duże restrykcje wydechu sprzęgło nie dało rady przenieść momentu ale zrobiliśmy 1 test przy bucie od 4 tys. Niestety przy wybiegu troche spaprałem bo puścilem sprzęgło lekko i skleiło co widać na stratach:

    Nie wiem jak się odnieść do tego wyniku 450km gdyż wyliczanie oporów toczenia zaburzyłem ale zmierzone konie na kołach to +40km więc jakby nie liczył to te 450km realnie musi tam być. Przepływy silnika podczas logowania są też zdecydowanie inne na zamkniętym wydechu i otwartym co zresztą mnie nie dziwi. Odczucia także bo seryjny wydech na takie turbo to spora restrykcja lecz ta opcja jest do cywilnej jazdy bez buczenia i pierdzenia. Była jeszcze jedna próba z luźnym wydechem ale na tym boost sprzęgło nie dało rady i nie chciałem już męczyć auta bo i tak cel 400km został osiągnięty nawet ze sporą nawiązką.
    Myśle ,że doładowanie pozostanie na poziomie 1.7 max 1.8bar spadające na 1.6 co tak czy siak przełoży nam sie na wynik 400+ i 500+ nm.
    Auto ma jeździć bezawaryjnie z taka mocą na torze i cieszyć właściciela a wykres jest tylko dla świadomości czy wydane złotówki zaprocentowały i jak widać efekt jest
    W tym aucie bedą jeszcze dodatkowe smaczki nie związane z mocą ale nie wiem czy są chętni na oglądanie tych fotek.
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 17-03-2017 o 13:21

  2. #437
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Meski bost to i męski niuton chodź szybko leci w dół to widać że aby w 1.8T go osiągnąć trzeba ładować bo na 1.5bara to tylko czarodzieje robią wyniki.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #438
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jeden chetny jest na ogladanie fotek nie zwiazanych z moca. Ja

    Jak wiesz, narazie nie mysle o konkretnych mocach bo mam jeszcze co robic w aucie, narazie silnikowi chce dac troszke odetchnac fmicem, wtryskami i programem. Hebel juz jakis tam siedzi na przodzie, tyl czeka na up'a, graty sa, czas musze wykombinowac, przod z czasem pewnie tez urosnie o pare mm.. o pierdolach, dopieszczeniu felg i lakieru nie wspomne.

    Jak to ogarne, to napewno pomysle o czyms wiecej, z palcem w tylku nie usiedze, a ze auto strugam dla siebie.. wiec kazda pomoc i pomysl poparty fotkami jak najbardziej sie przyda ja poprosze
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 17-03-2017 o 17:19

  4. #439
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Meski bost to i męski niuton chodź szybko leci w dół to widać że aby w 1.8T go osiągnąć trzeba ładować bo na 1.5bara to tylko czarodzieje robią wyniki.
    Marcin pisalem Ci ze ten wykres ktory jest normalny i czytelny to z seryjna puszka wydechu. To normalne ze leci w dol bo trudno aby na takim cieniutkim restrykcyjnyn wydeszku gora nie spadla. Policz sobie ile nm by bylo przy 450km ktore jest po otwarciu dodatkowych 2.5 cala. Mysle ze wykres wygladalby duzo bardziej plasko.

    Co do dmuchania to jak seryjne walki i kolektor dolotowy to trzeba ladowac. Moj ex setup z takim efr mial duzo lepsze przeplywy. Ale glowica na duzych zaworach. Walki inny dolotowy i dlatego przy 7500 mialem tylko 1.3 bar i taka sama moc. Tutaj odcinka jest 7200 dlatego inaczej moc zostala zrobiona.
    Dlatego 1.8 nie rowne jest 1.8

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    niestety wykresów nie moge juz edytować a z fb niebawem wygasną. Fotobucket już sam się naprawił dlatego wrzucam fotki silnika o które prosił kolega z forum:









  5. #440

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Polkowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    black
    Posty
    40
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Fotobucket już sam się naprawił dlatego wrzucam fotki silnika o które prosił kolega z forum:

    czekam na paczkę z niecierpliwością

  6. #441
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Pewna dosyc szybka tt ktora kiedys miala wydech jakis czas temu dostala ode mnie fmic poprawe dolotu i jakies pierdoly. Potem byla druga proba aby zrobic soft po wymianie pompy i sondy. Po sofcie wyszlo tak;

    Nasz forumowy kolega uznał ze tyle wystarczy i dlatego gora zostawilismy to jak jest. Mysle ze jakby zdial zaplonu i dodmuchal maxa to pewnie jeszcze z 10km by ugral ale to juz na zapetleniu wtryskow i wyzszym egt. Mialo byc bezpiecznie i jest a egt w kolektorze wynosi 850 stopni czyli tyle ile auto mialo na serii
    Czyje to auto nie bede zdradzal ale byc moze kolega sam sie pochwali modami.

    Co ciekawe dla ku Waszemu zdziwieniu teraz napisze oficjalnie w strojeniach aut i mojej a3 ( tt ma dalej kompotowy soft) pomaga mi gregor10.
    Kolejne tt na stage 180->270+ juz w drodze

  7. #442
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dobrze że w końcu to napisałeś, bo większość niedoinformowanych ludzi myśli że odszedł z forum, ze względu na kłótnię z Tobą, a jak widać współpraca kwitnie i oby kwitla jak najdłużej.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #443
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Pewna dosyc szybka tt ktora kiedys miala wydech jakis czas temu dostala ode mnie fmic poprawe dolotu i jakies pierdoly. Potem byla druga proba aby zrobic soft po wymianie pompy i sondy. Po sofcie wyszlo tak;

    Nasz forumowy kolega uznał ze tyle wystarczy i dlatego gora zostawilismy to jak jest. Mysle ze jakby zdial zaplonu i dodmuchal maxa to pewnie jeszcze z 10km by ugral ale to juz na zapetleniu wtryskow i wyzszym egt. Mialo byc bezpiecznie i jest a egt w kolektorze wynosi 850 stopni czyli tyle ile auto mialo na serii
    Czyje to auto nie bede zdradzal ale byc moze kolega sam sie pochwali modami.

    Co ciekawe dla ku Waszemu zdziwieniu teraz napisze oficjalnie w strojeniach aut i mojej a3 ( tt ma dalej kompotowy soft) pomaga mi gregor10.
    Kolejne tt na stage 180->270+ juz w drodze
    Skoro już mamy wykres to czas na oficjalne podziękowania!
    Jeszcze raz chciałbym podziękować, za poświęcony czas zarówno tobie jak i Gregorowi.

    Wykres jak na dzisiejsze czasy może nie jest jakiś mega, natomiast jeśli chodzi o wrażenia to tak jak bym wsiadł w inny samochód.
    Zawsze będzie mało lecz niestety niektórzy muszą liczyć siły na zamiary, tak jak to jest niestety w moim przypadku, lecz nie mówię ostatniego słowa i kto wie może kiedyś wpadnie troszkę więcej
    Resztę spostrzeżeń pozwolę sobie opisać w swoim wątku po tygodniowym wspólnym docieraniu.
    Polecam taki zabieg każdej mniej zdecydowanej osobie!

    Pawle jeszcze raz serdeczne dzięki

  9. #444
    Awatar hubi
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Radzymin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    333
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta

    Co ciekawe dla ku Waszemu zdziwieniu teraz napisze oficjalnie w strojeniach aut i mojej a3 ( tt ma dalej kompotowy soft) pomaga mi gregor10.
    Kolejne tt na stage 180->270+ juz w drodze
    UUUU co ja widzę... co tutaj kwitnie ?

  10. #445
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nic tutaj nie pisałem przez 3 miesiące ale to nie znaczy , że nic się nie działo. Wprost przeciwnie bo działo się i dlatego mało czasu na forum ,opisywanie aut i nawet śmiganie swoim autem. Na początek zaległa TT seria FWD180km --> 370nm i 260+km.
    Auto miało jakąś tam małą poprawkę w postaci podmiany i kompletnego remontu skrzyni:

    Oczywiście poszła cała konwersja skrzyni 5b na 6b czyli podmianka wszystkich niezbędnych podzespołów aby to pasowało.
    Motor dostał typowy remont z nowymi panewkami ,honowaniem, nowymi pierścieniami, zaworami wydechowymi i wszystkim co niezbędne aby silnik który ma przynajmniej 330tys nalotu śmigał jak nowy.
    TT dostała wydech 3 -->2.5 cala i na końcu z przepustnicą:

    fmic oczywiście też:


    Tip to seryjny z 225 ale po przeróbkach dzięki czemu nie blokuje turbinie zasysać odpowiednią ilość powietrza.
    Pod maską jest jak w tt225 po poprawkach kosmetycznych:

    Nie rzuca się nic w oczy a jest czysto bez przerostu formy nad treścią

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Kolejna TT to bardziej reanimacja bo dostała drugi prawie nowy silnik lecz przy okazji na szybko udało się zamontować fmic, nowy dp , poprawić resztę wydechu i zamontować nowy tip. Dzięki temu TT lepiej jedzie a silnikowi bezpieczniej znieść dosyć ostry program który troszkę podmęczył poprzedni silnik. Przy okazji wpadły odświeżone wahacze z poligumkami i została poprawiona kosmetyka która była na bardzo niskim poziomie. Niestety tak szybko się to potoczyło ,że zapomniałem o fotkach
    Ale dla ciekawostki wrzucam fotkę co tam się działo w dp jak ktoś wspawał nieodpowiednie złącze elastyczne:

    Tak wyglądło dp po rozcięciu złącza elastycznego...
    Oczywiście całe dp poleciało na złom i zostało zrobione od nowa na porządnych częściach łącznie z vbandami

    Potem szybki montaż turbiny gt2871r na seryjny silnik aby TT zdążyła na zlott:
    Linie były gotowe wcześniej dlatego zaczynamy od DP:



    Potem dolocik trochę malunku i turbo siedzi na aucie :


    Kosmetyka też została poprawiona gdyż jak auto przyjechało to był bałagan, pełno długich niebieskich węży i sporo oleju wymieszanego z brudem;/

    Auto chwilowo śmiga na sofcie z k04 i seryjnych wtryskach ale wpadną tam 615ccm i nowy soft. Planowane jest przekroczenie 320km i 400nm ale z uwagi na seryjne sprzęgło i korbowody nie będzie jakiś cudów. W dodatku silnika nie rozbierałem a swoje na sumieniu też już ma co nie sprzyja robieniu dużych mocy.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Kolejny przypadek to 1.8tsi w TT mk2.
    Miałem złe wspomnienia związane z tym silnikiem pomimo iż finalnie udało się go zrobić i auto zrobiło bezawaryjnie 60 tys nie biorąc oleju. Niedawno zmieniło właściciela ale z tego co wiem to ciągle śmiga i dalej nie żre oleju.
    Nasz przypadek to TT z przebiegiem 117 tys ( licznikowe ).
    Po rozbiórce oczywiście totalny bajzel jak to w tym silniku bywa:

    Pierścienie zalepione nagarem który rysuje tłoki i puszcza nadmierne ilości oleju.

    Głowica oczywiście nieszczelna z wżerami na gniazdach i zaworach. A w dolociku oczywiście tradycyjnie jak to w tfsi bywa:

    dlatego na początek poszła głowica na remont:

    częśc zaworów już oszlifowana .

    wymyta głowica z wyszlifowanymi zaworami, dotartymi i oczywiście nowe gumki a na koniec planowanie aby można było zakładać.
    Cylindry dostały honowowanie a tłoki taki zabieg:

    Przerobione rowki pierścieni aby dało się założyć nowe pierścienie bez wady fabrycznej ( sa grubsze )
    dzięki temu od razu słupek można zamykać"


    niestety sprzęgło było już całkiem mocno zużyte dlatego przeszło pełną regenerację z dodatkowym wzmocnieniem aby miało lżej:

    Silnik udało się sprawnie poskładać bez żadnych niespodzianek jak za 1 razem
    Docieranie potem zalany syntetyk i silnik który przez niektórych nazywany jest jednorazówką dostał drugie życie. Szczelny bez wycieków mam nadzieje ,że zrobi wiele tys km nie połykając przy tym oleju jak teraz miało to miejsce.
    Cieszy mnie mocno ten fakt iż doszedłem do wprawy ponieważ taka czeka nas przyszłość i pomimo ,że te silniki są gorsze od 1.8t to to w mk2 ani mk3 nie ma już starego poczciwego dobrego 1.8t Teraz już myślę ,że bez niechęci mogę śmiało usprawniać 1.8/2.0 tfsi czy to przedlif czy polift gdyż jakaś tam niechęć minęła

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    a w toku są jeszcze :



    zaległe foto projektu hebelków 360mm + 6 tłok z porsche. Auto dostało wydajniejszy fmic:

    na dniach dostanie nowy nie restrykcyjny wydech z przepustnicą. W połączeniu z ostrzejszymi wałkami które auto dostało liczę ,że uda się zrobić jakiś fajny wynik w okolicach 4xxkm

    w miedzy czasie składa się kolejne 2.1 + hybrydowe gtx3071 /gt3071 i spróbujemy zbliżyć się do 500 a może i uda się taki wynik osiągnąć:

    Auto dostaje pełną kosmetykę komory silnika bo pomimo planowanej mocy chcemy też zrobić ładny wygląd pod maską

    Kolejna zapowiedź która jest już mocno zaawansowana

    to 30T ale na fotki już niebawem jak będzie bliżej końca...a to tylko na zachętę...
    Ostatnio edytowane przez hubi_pl ; 01-07-2017 o 20:22

  11. #446
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Kolejny przypadek to 1.8tsi w TT mk2.
    Miałem złe wspomnienia związane z tym silnikiem pomimo iż finalnie udało się go zrobić i auto zrobiło bezawaryjnie 60 tys nie biorąc oleju. Niedawno zmieniło właściciela ale z tego co wiem to ciągle śmiga i dalej nie żre oleju.
    Nasz przypadek to TT z przebiegiem 117 tys ( licznikowe ).
    Po rozbiórce oczywiście totalny bajzel jak to w tym silniku bywa:

    Pierścienie zalepione nagarem który rysuje tłoki i puszcza nadmierne ilości oleju.

    Głowica oczywiście nieszczelna z wżerami na gniazdach i zaworach. A w dolociku oczywiście tradycyjnie jak to w tfsi bywa:

    dlatego na początek poszła głowica na remont:

    częśc zaworów już oszlifowana .

    wymyta głowica z wyszlifowanymi zaworami, dotartymi i oczywiście nowe gumki a na koniec planowanie aby można było zakładać.
    Cylindry dostały honowowanie a tłoki taki zabieg:

    Przerobione rowki pierścieni aby dało się założyć nowe pierścienie bez wady fabrycznej ( sa grubsze )
    dzięki temu od razu słupek można zamykać"


    niestety sprzęgło było już całkiem mocno zużyte dlatego przeszło pełną regenerację z dodatkowym wzmocnieniem aby miało lżej:

    Silnik udało się sprawnie poskładać bez żadnych niespodzianek jak za 1 razem
    Docieranie potem zalany syntetyk i silnik który przez niektórych nazywany jest jednorazówką dostał drugie życie. Szczelny bez wycieków mam nadzieje ,że zrobi wiele tys km nie połykając przy tym oleju jak teraz miało to miejsce.
    Cieszy mnie mocno ten fakt iż doszedłem do wprawy ponieważ taka czeka nas przyszłość i pomimo ,że te silniki są gorsze od 1.8t to to w mk2 ani mk3 nie ma już starego poczciwego dobrego 1.8t Teraz już myślę ,że bez niechęci mogę śmiało usprawniać 1.8/2.0 tfsi czy to przedlif czy polift gdyż jakaś tam niechęć minęła
    Czyli ten silnik był już naprawiany przy 60tysiącach? to jakaś porażka żeby przy takich przebiegach w środku był taki syf. To jak to ma jeździć 200K km bez remontów....
    Właściciel mocno jej daje popalić?

  12. #447
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Silnik byl naprawiany przy 120 tys. Tsmten kiedys byl od nowosci wiec tyle mial. Od czasu mojego remontu zrobil juz 60+ tys i ciagle jezdzi nie biorac oleju.

    A ta tt ma 117 na liczniku i to tyle co moge powiedziec. Porownujac silniki to pewnie tyle ma bo bardzo podobny stan...

  13. #448
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Spawałeś samemu te downpipe`y? Jeżeli tak to widzę, że ze spawaniem do niezłej wprawy już doszedłeś
    Co do TSI - tak z czystej ciekawości - ile taki właściciel mk2 musi położyć, żeby tego gruza zreanimować?

  14. #449
    Awatar Świstak
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Wawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3..
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Misano red
    Posty
    41
    Czy tylko ja nie widzę zdjęć zamieszczonych przez Pawła?

  15. #450
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Coś photobucket szwankuje chyba, sprawdziłem linki - są poprawne. Raz zdjęcia działają, a zaraz nie...

Podobne wątki

  1. Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1051
    Ostatni post / autor: 26-04-2022, 07:15
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •