Strona 20 z 34 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 286 do 300 z 496

Wątek: Pawel-2005 ,pomoc techniczna przy auTTach w okolicach Warszawy (Płońsk)

  1. #286
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Seryjne sprzęgło własnie tyle znosi czyli 450nm oczywiście odpowiednio pociągnięty,jak byś mu zrobił z 1tyś niżej to mogło by być po sprzęgle, po za tym też nie poszalejesz przy startach bo nie uciągnie, przy takim stage wkładał bym Sachs race.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Tutaj szeroki kanał by się nie przydał bo silnik i tak seria dlatego aby było w miarę bezpiecznie to niuton na górze musiał spadać. Zapewne głowica z szerokim kanałem i zawory supertech +1mm i jeszcze inne wałki rozrządu robią robotę gdyż u Ciebie na mniejszym booście góra była lepsza. Tutaj także wydech na końcu był ciaśniejszy i też mogło nie pozostać to bez znaczenia. Ogólnie jak na seryjny silnik , sprzęgło i pompę paliwa uważam ,że jest aż zanadto ale właściciel w planach ma wzmocnienie motorowni i sprzęgła także za jakiś czas pewnie pojawi się 4 z przodu...
    Po to właśnie mamy szeroki kanał, lepsza góra.
    Spadający niuton na gorze chyba by mu już bardziej nie zaszkodził to właśnie wczesny i ostry przyrost niutona niszczy korby a nie niuton przy odcince.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 22-09-2014 o 15:25
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #287
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Właśnie wróciłem od Pawła . Wymiana amortyzatorów, dystanse pod spręzyny, wymiana mocowań sprężyn, obleczenie sprężyn gumą "wyciszającą" + naprawa ułamanego czujnika poziomowania ksenonów.

    Czujnik mega profi robota . Paweł wystrugał taką protezę, że przeżyje ten samochód ;D. Po wszystkich zabiegach dupka poszła nieco do góry, więc jest zacnie, auto prowadzi się wyśmienicie. Dzieki za fajnie spędzony czas, pogaduchy i dobrą robotę! Polecam jak zawsze.

  3. #288

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Honselersdijk (NL)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    11
    Siedzę już ponad godzinkę czytając ten temat i muszę powiedzieć, że kolega Paweł robi naprawdę świetną robotę i wielki szacun za to Mechaników, którzy podchodzą do aut z sercem, jest niestety niewielu. Jak mi przyjdzie do głowy pomysł,żeby robić coś w swojej tt, to będę wiedział do kogo pisać. Tym bardziej,że fachowe naprawy i przeróbki potwierdzone są przez wielu na tym forum.

  4. #289
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez yarozeta Zobacz posta
    Siedzę już ponad godzinkę czytając ten temat i muszę powiedzieć, że kolega Paweł robi naprawdę świetną robotę i wielki szacun za to Mechaników, którzy podchodzą do aut z sercem, jest niestety niewielu. Jak mi przyjdzie do głowy pomysł,żeby robić coś w swojej tt, to będę wiedział do kogo pisać. Tym bardziej,że fachowe naprawy i przeróbki potwierdzone są przez wielu na tym forum.
    dzięki za miłe słowa ale nie każdy to szanuje bo jakis czas temu robiłem leona . Pod maska wyglądało bardzo schludnie podobnie jak u mnie w a3:
    było bardzo podobnie jak na tej fotce a obecnie jest :

    lampy trzymają się dosłownie na druty które są zaplecione itp ale to jest tam taki szczegół. Właściciel jakoś się uparł aby zrobić magiczną hybrydę ,taką samą na jakich robi się rekordowe wyniki na k03s :P . Plan był przekroczyć 250km. Turbo miało trzymać ponad 1 bara przy odcince lecz niestety jest tyle samo co seryjne k03s . Auto pojechało na korektę do GTO i nic tam lepiej się nie udało ugrać a za to po pewnym czasie leon zaczął kopcić. Właściciel trochę panikował czy to silnik czy głowica którą kiedyś mu robiłem i generalnie postanowiłem wreszcie zakończyć te spekulacje. Auto przyjechało do mnie i zrobiliśmy szybką rundkę . Przed garażem leon zaczął puszczać chmury na biało czyli wypalać olej w wydechu ale na potwierdzenie od razu zgaszony po tym jak puszczał mega chmury. Wykręcone świece i widok:

    jakoś po tych świecach nie widać aby silnik puszczał na pierścieniach. Zaglądałem przez dziury po świecach to tłoki także ładniutkie. Jak turbo było wysyłane na sprawdzenie w ramach gwarancji to także trzonki zaworów były suche. Za to widok dziś pod silnikiem był zacny:


    turbo tak leje w wydech ,że olej aż zaczął się sączyć pomiędzy rdzeniem turbiny (chra) a muszlą wydechową:P
    Czyli bardzo wykwintnie firma podeszła do reklamacji gdyż podobno była sprawdzana i nie puściła ani grama a jakoś na aucie leje się z niej a auto robi zasłonę dymną co chwila:P
    Właściciel chyba wreszcie został uświadomiony jakie super turbo zakupił i pewnie wleci tam k04

  5. #290

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    a skąd tą hybrydę ma?

  6. #291
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Grabarz Zobacz posta
    a skąd tą hybrydę ma?
    ja nie chcę siać paniki ale właściciel sam pewnie napisze czy uda się dostać zwrotu kasy czy nie bo ktoś tam od nas to załatwiał. Ja mam inne źródło i jak na razie wszystkie turbiny ode mnie śmigają jak trzeba ale czas pokaże. A to wyżej nie polatało zbyt wiele jak widać ale to już nie moja kwestia. Ja tylko postawiłem diagnozę gdyż miałem dość słuchania spekulacji co to może być ..

  7. #292
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    lampy trzymają się dosłownie na druty które są zaplecione itp ale to jest tam taki szczegół. Właściciel jakoś się uparł aby zrobić magiczną hybrydę ,taką samą na jakich robi się rekordowe wyniki na k03s :P . Plan był przekroczyć 250km. Turbo miało trzymać ponad 1 bara przy odcince lecz niestety jest tyle samo co seryjne k03s .
    Jakbyście chcieli dobrą turbinę zwykłą bądz hybrydową to zapraszam do mnie , mam gości który robią je na tip top, śmigają bezawaryjnie.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  8. #293
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Gregor serio masz takiego typa? :P Bo własnie od tego typa jest ta turbina. Dodam że auto kopci jak stara lokomotywa na siwo/niebiesko turbo odesłałem do sprawdzenia niby chodziło godzinę na maszynie i nie pusciło grama oleju, wrociło z gwarancji zdążyłem tylko założyć jak zaczeło sie kopcenie to masakra az szybko udałem sie do Pawła. Osoba którą Gregor poleca, kazała mi sprawdzić cisnienie oleju wiec zrobiłem wyszło na wolnych obrotach 2.5b przy 2.5tys 5b a przy 3tys ponad 6b. Zadzwoniłem i dowiedziałem sie ze to nie JEGO TURBO tylko mam za duze cisnienie i wypycha mi olej. Paweł mówi że mam dobre cisnienie. Ja już rece rozkładam do tego wszystkiego bo utopiłem sporo kasy w te turbo :f [na szczescie udało sie w końcu sprawić aby turbo trzymało 1bar do 6tys ale niestety soft szybko ucina doładowanie] Dodam że na starym turbo też kapke podkapcał ale było to tylko troszke i raz na 2 tyg a ze pojawiła sie okazja na hybryde to zaryzykowałem [ a mogłem za to miec praktycznie k04] po zamontowaniu hybrydy wszystkie złe rzeczy znikneły, pojechałem do GTO wystroic Leona wrociłem i zaczął sie Meksyk Auto zaczęło x10 razy bardziej kopcić niż na starym Ale czuje że z tą "gwarancją" to będzie lipa i kasa w błoto. Ciągle stawiałem na silnik, no ale po tych swiecach nie można nic złego powiedzieć o silniku. Dodam że kompresja to 12,11,11,12. Dodam że kopcenie zawsze wystepuje jak nagrzeje auto/wydech i np przelece sie chwile ogniem stane i od razu widze kupe dymu podczas jazdy nie kopci [moze tylko troche] albo jak schodze z obrotów wysokich to potrafi, najczesciej na biegu jałowym albo jak ruszam na pól sprzęgle to wtedy idzie spoooro brzydkiego dymu i jest straszny zapach spalonego oleju oleju nie ubywa jakos wiele tak 1-1.5l na 10tysiecy i ja juz sam nie wiem co tu robic aby nie wpakowac sie w dodatkowe koszta bo tak to mozna pół auta wymienic, juz liczyłem po cichu ze remont silnika i bede miał spokój a tak to znów mam mętlik w głowe

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Może ktoś rzuci okiem tak to wygląda po szybkim przelocie przez miasto na pełnym ogniu..dodam ze smród oleju był straszny
    https://www.youtube.com/watch?v=DIvcIH43ga8&feature=youtu.be
    Ostatnio edytowane przez Konrad20VT ; 30-10-2014 o 11:20

  9. #294
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Ja swoje hybrydy robię u kogoś innego ;P Chyba że masz turbine z jasła to zwracam honor ;P.

    Apropo Twojego turbo pisałeś mi na FB że Twoje turbo było sprawdzane podobno na maszynie 1 godzine i oleju nie puszcza więc zastanów się bo moim zdaniem tak jak Ci pisałem na FB , olej może wywalać bo masz za duże cisnienie oleju na jałowym, a sam pisałeś że w czasie jazdy jest ok tylko na jałowym.

    Jeszcze dobrze nie sprawdziłeś a już zdążyłeś oczernić pół świata Myślę że za szybko wyciagacie wnioski.

    A tak przy okazji moje hybrydy pierwsze z brzegu

    270KM http://gregor10.pl/audi-a4-b6-1-8t-a...-limited-k04/\
    256KM http://gregor10.pl/a4-b6-1-8t-avj-15...a-256km-331nm/
    239KM http://gregor10.pl/audi-a3-1-8t-aum-...ometrow-drogi/

    Moi klienci nie mają problemu z hybrydami , wszystkie jeżdzą upalane i katowane, kwestia programu i egt.
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 30-10-2014 o 13:44
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  10. #295
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Ja mam turbo od "Germana" ogarniał to Kosmo myslałem że ta sama osoba wam robi....... Nigdzie nikogo nie "czerniłem". Jutro sciągne mise i sprawdze ten "tłoczek" i to jest ostatnia próba bo już nie mam pomysłów.. Jeszcze zamieszczam filmik jak to kopci po przejechaniu miasta na pełnym ogniu i zatrzymaniu sie chwilę... https://www.youtube.com/watch?v=DIvc...ature=youtu.be juz nie mam pomysłów do tego Dobrze ze są jeszcze ludzie którzy staraj sie mi pomóc z tym

  11. #296
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Miałem identyczne objawy w Eliminatorze 28sr wymiana Chra pomogła, lecz z tego co wiem po kilku tysiącach km problem znowu powrócił, po za tym turbo pracuje dobrze pompuje jak głupie do odcinki, jedynie to kopcenie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #297
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    No to u mnie jest identycznie, jeszcze sprawdze ta pompe oleju i jak wyjdzie ze jest ok ten tłoczek to wtedy turbo wyciągam i wysyłam do innej firmy zeby je sprawdzili :/ Bo osoba co regenerowała mi turbo twierdzi ze mam zbyt wysokie cisnienie oleju i wypycha mi je przez turbo.
    Ostatnio edytowane przez Konrad20VT ; 30-10-2014 o 15:39

  13. #298
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    po pierwsze to trzeba było zmierzyć maksymalne ciśnienie bo to ,że masz 2-3 bary na 3 tys to nie jest istotne bo i tak turbo musi wytrzymać ciśninie 5-6 bar bo na wyższych obrotach tak czy siak takie ciśnienie występuje. Jeżeli masz duże to się tylko cieszyć ale sprawdź czy zaworek przelewowy działa, Jeśli ciśnienie będzie powyżej 7 bar to znaczy ze moze być jakis problem z przelewem ktory sie otwiera przy za dużym. Jeśli masz wysokie na niskich ale potem dochodzi do pewnego pułapu i nie rośnie to nic nie rozbieraj tylko zmień turbine. Chcesz mogę Ci zmierzyć ciśnienie bo juz ktos Ci kiedys mierzyl kompresje i wyszly jakies cuda po 14 barów.
    Podjedziesz rozgrzejemy olej i dokonamy prawidlowych pomiarow i będzie jasne.
    Ja tam się w to nie mieszam ale w silniku nie było kiedyś syfu i nie widzę podstaw aby ten przelew mógl się zasyfic nagarem lecz mozna to wykluczyc i jak chcesz to pomogę. Jeśli ciśnienie będzie ok to turbo nadaje się tylko do remontu co według mnie jest praktycznie oczywiste. Zanim zobaczyłem wycieki oleju słyszałem grzechot turbiny który sam też zresztą słyszysz od jakiegoś czasu i właśnie mniej więcej od tego czasu auto kopci i to coraz bardziej;/
    Stare turbo też puszczało CZASEM(nie tak często jak teraz) bąki ale umówmy się. Trzymałem je w rękach i miało taki luz wzdłużny ze wedlug mnie nadawało się tylko do regeneracji. Dlatego jakbyś mial takie duże ciśnienie to ten stary złom by puszczał wszystko w wydech.

    Także pisanie ,że soft jest do dupy bo egt jest za duże i coś tam nie tak jest dla mnie niepoważne bo w tym momencie podważasz wiedzę o softy GTO ...
    Tak jak pisałem to nie jest moja sprawa bo nie ja łatwiłem turbo i nie ja je zakładam ,ale skoro jest czarne to tak jest bo jak dla mnie diagnoza jest oczywista ale dla pewności chętnie zmierzę te ciśnienie gdyż szkoda aby Konrad rozbierał silnik gdyż po co robić coś w kółko a leon jak kopci tak dalej będzie kopcił.
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 30-10-2014 o 16:11

  14. #299
    Awatar Nelson
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    96
    Jak tak obserwuję sytuację z boku i wyciągam pewne wnioski. Skoro w silniku teoretycznie jest za duże ciśnienie oleju, to z pewnością tak samo było na starej turbinie. Co przy dużych luzach na wirniku dawałoby jeszcze gorsze rezultaty i puszczało jeszcze więcej oleju w wydech. Na nowo uszczelnionej turbinie problem powinien być mniejszy lub zniknąć. Mój dziadek stary mechanik mówi zawsze " tam gdzie grzebałeś, tam szukaj przyczyny"

    Pozdrawiam
    Damian

    Chociaż teraz przyszedł mi na myśl pewien pomysł. Konrad sprawdzałeś może czy masz drożną odme? Zapchana odma również daje takie rezultaty.
    Ostatnio edytowane przez Nelson ; 30-10-2014 o 16:31

  15. #300
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Odma jest wyprowadzona pod samochód :f Nie no sprawe z turbo chce dokończyć bo tak to wymienie na inne a 1400zł pójdzie do kosza, dla mnie to nie jest mała sumka dlatego musze zdjąć te turbo i odesłać do innej firmy na sprawdzenie i jesli tam mi powiedzą tak turbo puszcza, to wtedy dzwonie do osoby która mi je regenerowała i bede chciał zwrot kasy bo teraz nie ma o czym gadac bo on obstawia wysokie cisnienie oleju... No racja stare turbo puszczało bączki tylko po pałowaniu jak chwile stało na biegu jałowym po zmianie turbo od razu zrobiłem softa chciałem mocnego softa i po sofcie zaczeło sie takie mega kopcenie, teraz zauważyłem że mam praktycznie po każdym mocniejszym wcisnieciu gazu w podłoge to kopci na postoju... Musze to czym szybciej ogarnac bo zaraz sonde zabije, juz wywala jakies dziwne błedu..
    Ostatnio edytowane przez Konrad20VT ; 30-10-2014 o 16:51

Podobne wątki

  1. Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1051
    Ostatni post / autor: 26-04-2022, 07:15
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •