Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Owijanie kolektora tasma termoizolacyjna - pytanie

  1. #1
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248

    Owijanie kolektora tasma termoizolacyjna - pytanie

    Witam.

    Jak wiekszosc z Was pewnie wie popularne jest owijanie tasma termoizolacyjna kolektora wydechowego, a czasami DP albo samej turbospreżarki. Po to żeby ograniczyc emisje ciepla z tych elementów do komory silnika.

    A ja zaczalem sie zastanawiac nad troche innym wykorzystaniem takiej tasmy - mianowicie aby owinać kolektor ssący, tuż za przepustnicą. Dostęp do niego jest idealny (duzo lepszy niz do wydechowego) wiec latwo owinąć, a jednoczesnie jak go dotykam to jest on piekielnie gorący.

    Pytanie : Czy jest sens owijac go tasma taką jak do wydechów, czy wrecz przeciwnie da to odwrotny skutek, tzn. wewnątrz kolektora bedzie jeszcze wieksza temperatura niz jest teraz?

    Mam seryjny uklad chlodzenia doładowania (dwa intercooleru po bokach) i nie chce tego zmieniac, ale nie wiem czy to że moj kolektor jest taki gorący, to powód tego że te dwa intercoolery tak marnie sobie radzą z chlodzeniem, czy tego że ten kolektor sie nagrzewa od bloku silnika (do ktorego jest przykrecony)?
    Pozdrawiam!
    Pajak

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    raczej temperatura bezpośrednie z silnika go grzeje. Lepiej go nie owiać taśma
    jeżeli chcesz go "chodzić" trochę lepiej kup coś takiego.



    Made from a high performance polymer Power Gasket™ conducts on average less than 1/500th of the heat of the steel gasket that it replaces. Your intake manifold will stay 30-50° F cooler and your incoming air will stay 20-30° F cooler.Power Gasket™ has been designed for affordability easy installation and no disruption to your manifold attachment and engine accessories. This means that you can simply swap your old intake manifold gasket for a Power Gasket. No buying longer bolts or installing multiple gaskets. In less than 2 hours you will be enjoying a more powerful better performing ride.

    [ Dodano: Nie Wrz 02, 2007 10:15 pm ]
    911 Kiler

  3. #3
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    hmm no tak, to faktycznie owijanie tasma tylko podniesie temperature w srodku kolektora...

    tak kombinuje.. a moze by tak przyczepic do niego na gorze (jest troche plaskiej powierzchnia) jakis radiator aluminiowy, typu jak komputerowe? żeby troche poprawic odprowadzanie ciepla z tego kolektora
    Pozdrawiam!
    Pajak

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Najlepiej zamontowac taka podkladke izolacyjna , bo kolektor przejmuje cieplo z silnika..a do tego najlepiej FIMC..
    Przy takim zestawie kolektor jest cieply tylko na postoju , w czsie jazdy momentalnie spada temperatura..
    Idac dalej mozna jeszcze zastosowac wtrysk wody z metanolem , temperatura spadnie jeszcze znaczniej...
    Wtedy mozna troche przestawic zaplon i zwiekszyc doladowanie ....


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Krakow
    Posty
    65
    Witam,

    Patrząc na ten Power Gasket wykres pokazujący przyrost mocy i momentu jestem pod wrazeniem. Sprawdzilem cene na stronie ECStuning.com i wynosi 55$ + koszta przesylki co jest bardzo dobra cena jesli wykres jest prawdziwy.

    Czy ktos z Was moze potwierdzic wiarygodność danych zawartych na wykresie ??
    A moze ktos z Was juz ma tą uszczelke zamontowana ??

  6. #6
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez Bartosz
    Witam,

    Patrząc na ten Power Gasket wykres pokazujący przyrost mocy i momentu jestem pod wrazeniem. Sprawdzilem cene na stronie ECStuning.com i wynosi 55$ + koszta przesylki co jest bardzo dobra cena jesli wykres jest prawdziwy.

    Czy ktos z Was moze potwierdzic wiarygodność danych zawartych na wykresie ??
    A moze ktos z Was juz ma tą uszczelke zamontowana ??
    Wykresu potwierdzic nie moge, ale wiem jedno - jesli ten Power Gasket faktycznie obniża temperature kolektora, to na pewo dodajo to SPORO mocy. Bo ten kolektor jest naprawde straaaasznie gorący

    Nie wiem - moze ja mam cos nie tak z samochodem, zepsute chlodzenie czy co... ale sprawdzcie sobie u siebie - rozgrzejcie silnik do normalnej temp pracy, podem dajcie pare razy w palnik (ze dwa trzy ostre przyspieszenia), zatrzymajcie sie i dotknijcie kolektora dolotowego
    Pozdrawiam!
    Pajak

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Powietrze sprezane przez turbine mocno sie rozgrzewa , to normalne po to jest intercooler zeby schlodzic powietrze .
    Jezeli zmienimy program miedzyinnymi zwieksza sie doladowanie co powoduje wieksza temp sprezonego powietrza i fabryczne intercoolery czasem sobie nie radza dobrym pomyslem jest pozbycie sie ich i zamontowanie FIMC-a
    Jesli kolektor przejmuje cieplo z silnika to w pewnym stopniu niweczy prace intercoolera i tu wlasnie z pomoca przychodzi ta podkladka....
    U mnie zaraz po ostrym palowaniu kolektor nie jest tak cieply jak po minucie postoju , tak wiec moge stwierdzic organoleptycznie ze FIMC dziala .. Taka podkladke planuje zamontowac od dawna tylko jakos nie mam wolnej chwili zeby sciagac kolektor..
    A to ze pod maska 1.8T jest goraco to normalne i nie ma sie czym przejmowac ...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    A tak z troche innej beczki - czy bardzo pracochlonne bylo u Ciebie zalozenie FMICa? U mojego znajomego z Audi S3 byl z tym duzy problem, bo uklad przedniej belki pod zderzakiem jest taki, ze trzeba ją ciąc i rzeźbic w niej
    Pozdrawiam!
    Pajak

  9. #9

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    Z FMIC Forge nie ma zadnego problemu
    911 Kiler

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Potwierdzam ... Wszystko zrobione dokladnie tak zeby pasowalo bez przerobek...

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Panowie a czy macie moze gdzies jakies fotki FMIC Forge od strony silnika, tzn. jak on wyglada po zamontowaniu - czy sie dorabia gdzies jakies dodatkowe mocowania, uchwyty dospawuje czy co? A co z rurami - dostarczają w zestawie, czy samemu trzeba sobie robic?
    Pozdrawiam!
    Pajak

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nic nie trzeba przerabiac , uchwytu sa tak zrobione ze pasuja idealnie , rury przychodza w zestawie..
    Wejdz na FORGE maja tam gdzies instrukcje jak to zamontowac..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. taśma airbag(kierownicy) na dziś
    Przez stfpl w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 08:56
  2. Uszczelka Termoizolacyjna czy mozna taka zamontowac?
    Przez TT8N w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-12-2015, 13:02
  3. Oslona termoizolacyjna na rure dolotowa do turbo
    Przez SERAFIN2007 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 18:13
  4. Taśma AIR BAG nr katalogowy
    Przez stfpl w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 12:18
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-06-2011, 23:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •