Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: traci za szybko moc

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro Q
    Posty
    138

    traci za szybko moc

    Panowie;

    zacznę od tego, że slizga mi się sprzęgło, ale to raczej nie jest powód tego, że gdy jadę szybko to na 3, 4, 5tym biegu powyżej 5,5 tys obr czuje mocny spadek mocy, brakuje jeszcze do czerwonego pola, a uczucie jest podobne..tak jakby turbo puchło, albo pompa nie podawala paliwa...ale na pierwszym i drugim biegu takiego wrażenia nie mam.. najbardziej to odczuwam na 3 i 4..

    gdzie szukac przyczyny itp..

    dzieki i pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez haps Zobacz posta
    Panowie;

    zacznę od tego, że slizga mi się sprzęgło
    No właśnie ślizgające się sprzęgło będzie dawać o sobie znać na wyższych biegach i pod obciążeniem ..

    Jeśli jesteś przekonany że to nie sprzęgło to wypadało by zrobić logi ( jest opis na forum ) oraz sprawdzić pod ciśnieniem szczelność układu doładowania i bliżej przyglądnąć się zaworowi N75

    Nie mniej jednak w pierwszej kolejności proponowałbym zając się właśnie sprzęgłem







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar KasiaN
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2012
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    91
    Sprawdz czy DV jest szczelny i rura od turbo, ale sprzeglo w pierwszej kolejności

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    170
    A mam pytanie jak sprawdzić,czy sprzęgło jest dobre?

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro Q
    Posty
    138
    myślałęm, ze sprzęglo objawia się tylko tym że się slizga i jak daje mu ognia, to silnik się kreci, ale nie przekazuje swojej mocy na koła przez skrzynie, bo się nie zassprzegla..

    ale jak powoli dawalem gazu to moge pociagnac obrotami wysoko i czuc power...

    sprzeglo bede robil, mam nadzieje ze dwumas jeszcze bedzie ok.. pedał sprzegla nie drzy itp.. oby oby

    EDYCJA ---------- Post dodany 01:26 30-06-2012 ---------- EDYCJA

    muszę to zrobić, ponieważ stałem na światłach z ufo civicem typerem porobionym mocno, wydechy itp.. i do 100 byłem konkretnie przed nim (quattro) , ale od 150 niestety dostawałem baty, bo tt traciła moc powyzej 5kobr.. a turbo nie mogło spuchnąć, na jedyne, dwójce czuć kitę do końca, problem jest na 3 i 4biegu głównie...piątki nie mam zbytnio gdzie rozbujać do tylu obr..

  6. #6
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Witam ,dobrze by bylo jak bys mial wskaznik doladowania turbiny,wtedy widzisz,czy laduje odpowiednie cisnienie i czy je trzyma np na dokreconym czwartym biegu,mozesz tez zrobic logi.POZDRO

  7. #7
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez haps Zobacz posta
    myślałęm, ze sprzęglo objawia się tylko tym że się slizga i jak daje mu ognia, to silnik się kreci, ale nie przekazuje swojej mocy na koła przez skrzynie, bo się nie zassprzegla..

    ale jak powoli dawalem gazu to moge pociagnac obrotami wysoko i czuc power...

    sprzeglo bede robil, mam nadzieje ze dwumas jeszcze bedzie ok.. pedał sprzegla nie drzy itp.. oby oby

    EDYCJA ---------- Post dodany 01:26 30-06-2012 ---------- EDYCJA

    muszę to zrobić, ponieważ stałem na światłach z ufo civicem typerem porobionym mocno, wydechy itp.. i do 100 byłem konkretnie przed nim (quattro) , ale od 150 niestety dostawałem baty, bo tt traciła moc powyzej 5kobr.. a turbo nie mogło spuchnąć, na jedyne, dwójce czuć kitę do końca, problem jest na 3 i 4biegu głównie...piątki nie mam zbytnio gdzie rozbujać do tylu obr..

    właśnie tu jest problem samej areodynamiki aut produkowanych wcześniej ufo ma swoje hondowskie tjniki opływu... ale to nic pamiętaj, że my jesteśmy w technice przed zje...ymi japońcami przed :P

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Szary
    Posty
    16
    Witam,

    Dokładnie mam ten sam problem, objawia sie nieco powyżej 4500 obrotów na wyższych biegach delikatne przerywanie i nie chce dalej ciągnąć, nie jest to sprzeglo bo moje ma 500 km po wymianie. Po urlopie będę sie tym zajmował i prześle info ale bedzie to dopiero w ostatnim tygodniu lipca. Jeżeli zrobisz u siebie daj znać co było przyczyna. Pozd

  9. #9
    Awatar TTyoung
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    252
    Cytat Zamieszczone przez Lukki Zobacz posta
    Witam,

    Dokładnie mam ten sam problem, objawia sie nieco powyżej 4500 obrotów na wyższych biegach delikatne przerywanie i nie chce dalej ciągnąć, nie jest to sprzeglo bo moje ma 500 km po wymianie. Po urlopie będę sie tym zajmował i prześle info ale bedzie to dopiero w ostatnim tygodniu lipca. Jeżeli zrobisz u siebie daj znać co było przyczyna. Pozd

    Brzmi podobnie to ostatniego mojego tematu/posta w którym podejrzewałem Turbo u siebie, jak się zabiorę za to, to również napiszę co i jak wyszło. Nie ja jeden widzę mam problemy z przyśpieszaniem czy mocą TT... (

  10. #10
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    diagnostyka vag waszym sprzymierzeńcem w diagnozowaniu utraty mocy

Podobne wątki

  1. Traci moc od 3 biegu
    Przez Kuci w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-07-2015, 10:47
  2. Traci doładowanie
    Przez Krystian___ w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 13:53
  3. Jak szybko jadą TT-ki
    Przez eb84 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-01-2007, 21:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •