Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Uszkodzony gwint

  1. #1
    Awatar BombeiusZ
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    258
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    117

    Uszkodzony gwint

    Witam

    Mam uszkodzony gwint w skrzyni, dokładnie chodzi o mocowanie skrzyni do sanek " dogbone ". Pytanie czy gwintować i dać większą śrubę tylko czy ścianki w skrzyni są na tyle grube bo nie chciałbym przykrej niespodzianki. Widziałem też w necie zestawy naprawcze do gwintów ( używał ktoś tego ? )
    Chodzi o tą śrubę zaznaczoną na fotce


    Z góry dzięki za pomoc.
    TT Quattro - Stage 1

  2. #2
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Na początek spróbuj dać dłuższą śrubę, może dalej jest spory zapas dobrego gwintu.

  3. #3
    Awatar BombeiusZ
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    258
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    117
    Gwint nie łapał na górze, zdecydowałem że skrócę śrubę 1cm i będzie ok ale niestety później okazało się że jest uszkodzony po całości aż się opiłki wysypywały jak wykręciłem
    TT Quattro - Stage 1

  4. #4
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    To moze skorzystaj z kleju na gwinty?
    MARUDA

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jaka tam jest śruba? M10 czy M12? daj o więcej lecz upewnij się jaka jest średnica otworu który powstał po zerwaniu gwintu, tak trzeba dobrać rozmiar następnego gwintu aby rdzeń śruby był właśnie takiej średnicy jaki teraz masz otwór. Pogłębianie otworu to bzdura bo żeby coś trzymało musiałbyś pogłębić otwór z półtora cm a wtedy bankowo zobaczysz olej ze skrzyni;/
    Możesz także skorzystać z zestawu naprawczego ale to też właśnie polega na zrobieniu większego gwintu wkręceniu tulejki z gwintem pod daną śrubę.
    Po całej operacji koniecznie kup nową śrubę bo to ona była powodem zerwania gwintu.

  6. #6
    Awatar BombeiusZ
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    258
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    117
    Śruba jest M10. Otwór raczej dużo większy nie powstał gdyż gwint miejscami jeszcze łapie, wydaje mi się że zestaw naprawczy będzie możliwie najlepszym rozwiązaniem. Powodem zerwania gwintu była spartaczona robota mechanika który urwał dwa łebki śrub te które idą do sanek i przy którymś starcie wyrwało całe mocowanie ( ale to już inna historia )
    Coś takiego chyba będzie mi potrzebne: ZESTAW NAPRAWCZY GWINTU M10 X 1,5 GWINTOWNIK M10 (2426284811) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ?
    TT Quattro - Stage 1

  7. #7
    Awatar Endr3j
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Ostrołęka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    126
    Kilka tygodni temu walczyłem dokładnie z tym samym problemem, u mnie powodem zerwania była nierówność którą najechałem i zawadziłem zrywając gwint
    naprawiłem to w ten sposób że rozwierciłem otwór na większą średnicę następnie nagwintowałem i dałem "grubszą" śrubę bez tulejki,
    zajęło mi to ze 20 minut trzyma bez zarzutu
    .... 1,8 t....

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Ja też mam przegwintwane o rozmiar wieksze i trzyma. Powodem zerwania było prawdopodobnie przeciądnięcie gwintu przez mechanika (tak jak korek spustowy w misce olejowej)

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Śruby używane w tym miejscu są jednorazowe nie mniej większość ludzi lekceważy ten fakt i używa je ponownie .
    Według tego jak to wszystko jest zaprojektowane , powinny one być dociągane właściwym momentem ( 40Nm + dodatkowe 90* ) i lekko się naciągnąć zapewniając właściwe mocowanie i zmniejszając znacznie ryzyko samoczynnego poluzowania się śruby .
    Teraz , jeśli taka naciągnięta śruba jest użyta po raz 3-ci lub więcej ( za drugim razem jeszcze się upiecze ) to przy dociąganiu według zaleceń mamy 80% pewności że zerwie aluminiowy gwint ..

    Wracając do naprawy dokonanego już uszkodzenia to taki zestaw naprawczy będzie OK mnie mniej jednak lepszy by był z gwintem o właściwej długości bo te z linka są o połowę za krótkie . Teoretycznie można użyć dwie '' sprężynki '' nie mniej jednak trzeba to zrobić idealnie tak aby ciągłość gwintu nie została zakłócona ..

    Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zestaw naprawczy ale z wkręcanymi tulejami metalowymi ..

    Powiększenie gwintu o instalacja większej śruby też jest jakimś wyjściem nie mniej jednak osobiście stawiam to na 2-gim miejscu po solidnej naprawie gwintu i używaniu przeznaczonej do tego celu śruby










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. uszkodzony wskaznik od temperatury
    Przez seba197719 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-07-2015, 13:25
  2. Uszkodzony zawór N249
    Przez kwiatek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-06-2015, 16:27
  3. Uszkodzony sterownik haldex
    Przez Nelson w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 12:17
  4. kupię uszkodzony haldex
    Przez Pawel-2005 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-06-2014, 10:33
  5. Uszkodzony katalizator Audi A4
    Przez kondi w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 13:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •