Witam
Auto co prawda to nie TT, ale zauważyłem że na tym forum jest sporo ludzi mających pojęcie o diagnostyce i silnikach 1.8t.
Pacjent to moja Ibiza Cupra 2001' 6K2 silnik AYP 1.8T, dołożony customowy FMIC + DP i wydech by MG Motorsport. Posiadam dodatkowe zegary temp. oleju i doładowania Auto Gauge seria SM Peak. Doładowanie wg. tego wskaźnika spadło i to znacznie (czuć to nawet na plecach przy przyspieszaniu) wynosi teraz ok 0,3-0,4 bara raz na jakiś czas zdarzy się, że dmuchnie 0,5 bara co i tak jest poniżej normy bo powinno być 0,6.

Niedawno miałem problemy z nieszczelnym IC i to jego obwiniałem za spadki doładowania. IC wymieniony na nowy nieużywany, więc myślałem że wszystko będzie ok, a tu dalej to samo.

Dosłownie parę dni temu wpadł mi w ręce vcds, pokasowałem wszystkie mało znaczące błędy i zabrałem się za logi dynamiczne. Dokładnie nie wiedziałem co i jak mierzyć, czytałem instrukcje odnośnie logowania dynamicznego ale wszystko było opisane dla TDi tzn 3bieg i 1500obr aż do końca.

Mam logi z kanałów 001,002,003,011,015,016,031,032,115,118,- nie wiem czy te są prawidłowe dla silnika 1.8T ale gdzieś czytając to forum i oglądając logi innych widziałem, że te kanały są logowane.

Znajomy, który ma już 3 auto z 1.8T stwierdził, że nie bardzo mu się podobają te przewody podciśnienia w moim aucie. Tzn. chodzi o sposób ich połączenia ze sobą, mówił że warto byłoby też wymienić je na nowe. Powie mi ktoś jak sprawdzić wężyki podciśnienia ? Gdzieś w sieci znajdę schemat jak powinno być to podłączone ?

Poniżej wrzucam logi:
Log (0 - 002,003,011)
Log (1 - 015,016,001)
Log (2 - 031,032,001)
Log (3 - 115,118,001)